Neiskustvo mladih igrača u velikim utakmicama i malo vremena za pripremu koštalo je Srbiju poraza u ovom četvrtfinalnom susretu sa Špancima.

Srpski vaterpolisti nisu uspeli da pobede Španiju u drugom četvrtfinalu za redom. Nakon onog u Budimpešti na Evropskom prvenstvu, izabranii David Martina slavili su u Beogradu u istom delu turnira, ali u Svetskoj ligi. Srbija je slabo odigrala prvo poluvreme, posebno drugu četvrtinu u kojoj su gosti stigli do prednosti od četiri gola. Izabranici Dejana Savića uspevali su u nastavku da smanje tu prednost, ali gosti su, sa sjajnim Lopezom sačuvali prednost do samog kraja.

Najbolji strelac susreta bio je kapiten Srbije Filip Filipović sa pet golova, ali njegov učinak nije bio dovoljan za pobedu ili bar produžetke.

Podsetimo da je Srbija bila oslabljena za nekoliko standardnih igrača u ovoj utakmici.

Publika je, uprkos ovom porazu, naše reprezentativce ispratila dugim aplauzom! Zasluženo za olimpijske šampione koji će u narednom periodu imati pripreme za Tokio u punijem sastavu nego prethodnih nekoliko dana.

Srbija – Španija 11:13(3:3; 1:5; 2:3; 4:3)

Srbija: G. Pijetlović, Mandić, Dedović 1, Ćuk 1, Lazić, Vico 1, Drašović, Jakšić, Filipović 5(1), Gogov 2, S. Mitrović 1, Rističević. selektor: Dejan Savić

Španija: Lopez, Munariz 3, Granados 1, Sanauha 1, De Toro 3, Larumbe, Delgado 1, Fernandez, Tahulj 1, Perone 2, Maljarah 1, Kabanas, Behar. selektor: David Martin

TOK MEČA

Srpski vaterpolisti otovrili su susret golom već u drugom minutu igre. Strelac je bio Miloš Ćuk, a onda je u napadu Španaca Pijetlović bio na visini zadatka.
U nastavku ovog dela Španci dolaze do vođstva 2:3 i imali su poslednji napad 30 sekundi pre kraja. Ipak, srpski igrači su im oduzeli loptu, Draško Gogov najbrže isplivao pred Lopeza i matirao ga svojim drugim golom za konačnih 3:3 nakon osam minuta igre.

U drugoj deonici, uspešniji na startu bili su Španci. Alberto Munariz i Alvaro Granados bili su sigurni za +2, a zatim je usledio uspešan napad Srbije! Filip Filipović u svom stilu šutira i smanjuje prednost gostiju!

Usledilo je nekoliko slabih akcija na obe strane, ali golovima Sanahua, Tahulja i Fernandeza Španija dolazi do četiri gola prednosti. Daniel Lopez i u ovom delu utakmice bio je bitan igrač u odbrani Španije.

Drugo poluvreme

Nakon pauze i saveta selektora Savića, Mitrović je prvi doplivao do lopte, a Filip postigao prvi gol u ovoj četvrtini! Dimitrije Rističević je zamenio Gojka Pijetlovića na golu, publika se probudila i podigla srpski tim! Mitrović je sjajno pogodio za -2, a onda odigrao odlično i odbranu!
Usledila je igra gol za gol, u kojoj su Španci postavljali prednost od tri gola prednosti, a srpski vaterpolisti vraćali zaostatak na gol manje. Srbija je bila bolja u ovoj deonici, ali gostujući igrači su u poslednju četvrtinu ušli sa tri gola prednosti.

Konstantin Čalabov

Prvi napad poslednje četvrtine imala je Srbija! Filipović je matirao Lopeza i treći put na ovom susretu. U nastavku je viđen još jedan odličan pokušaj Filipovića, ali ovoga puta kapitena Srbije zaustavila je prečka. Delfini su odigrali odličnu odbranu ovom delu!

Napad je funkcionisao po savetima selektora Savića, a u strelce se upisao i Vico za samo gol zaostatka! U narednom napadu, kapiten Srbije zaradio je isključenje, a Migel del Toro poslao loptu iza leđa Rističevića.

Usledio je novi gol gostiju! Ovoga puta Munariz svojim trećim golom vratio je +3 svojoj ekipi!
Mandićev gol nije priznat, ali Filipović golom sa pet metara postiže deseti gol za srpski tim. Trinaesti gol za Španiju 30 sekundi pre kraja postigao je Perone i tako upisao pobedu za svoj tim! U poslednjem napadu Srbija preko Filipa stiže do gola, ali nedovoljno da se promeni bilo šta.