Devet dana nakon završetka EP u Budimpešti pred vaterpolistima su se našle klupske obaveze.

Prethodna dva dana odigrane su utakmice u okviru grupa A i B Lige šampiona, a srpski vaterpolisti imali su zapažen nastup.

U utorak igrani su susreti gupe B!

Jakšićev Ferencvaroš ugostio je OSC za koji nastupaju Branislav Mitrović, Andrija Prlainović, Sava Ranđelović i Nemanja Ubović .

Gosti su bili bolji rezultatom 11:8, a Ranđelović i Prlainović po jednom su se upisali u strelce na ovom susretu.
Na tabeli Ferencvaroš je drugi sa bodom više od OSC, odnosno tri boda manje od Pro Reka koji je sa 20 bodova na vrhu ove takmičarske grupe.

A u ovom kolu Pro Reko je gostovao kod Dinamo Tbilisija i zabeležio ubedljivu pobedu sa deset golova prednosti. Na kraju je rezultat bio 3:13, a u pobedničkom timu tri puta je bio precizan srpski reprezentativac Dušan Mandić. Bivši srpski internacionalac i član Dinama, Boris Vapenski takođe se upisao na listu strelaca sa jednim pogotkom.

U Marseju je istoimeni klub ugostio zagrebačku Mladost! Nakon uzbudljive utakmice Žapci su slavili sa 14:11, a veliku ulogu u pobedi imao je i naš Miloš Ćuk!
Najbolji strelac ovog susreta četiri puta je bio precizan, a pratili su ga Kozmin Radu, Josip Vrlić i Luka Bukić sa po dva gola.

Dinamo Tbilisi 0

Sinoć su na rasporedu bile utakmice grupe A.

Solnok koji sa klupe predvodi Živko Gocić poražen je pred domaćim navijačima od Špandaua sa 7:8.
Domaći su poveli u prvoj četvrtini preko Lazića, uzvratio je Pješivac, ali Solnok ovaj deo golovima Varnaija i Janšika završava u svoju korist. U drugoj četvrtini videli smo po dva gola s obe strane, a onda su sa dva peterca gosti došli do izjednačenja. Minut pre kraja trećeg dela Đorđe Lazić novim golom dovodi Solnok u vođstvo. U narednih devet minuta igre, gosti preko Restovića i Junglinga stižu do konačnih 7:8.

Prilike za šut imali su i Pijetlović i Drašović sa jedne, odnosno Dedović sa druge strane, ali se sem Lazića niko nije upisao u strelce.

Najviše golova viđeno je u Španiji gde je Barseloneta je bila bolja od Jadrana iz Splita sa 16:12! U pobedničkom timu igrao je i Milan Aleksić koji se nije upisao na listu stelaca sinoć.

Jadran, ali onaj iz Herceg Novog bio je bolji na gostovanju u Kazanju kod Sinteza .

Olimpijakos za koji nastupaju dva Stefana, Mitrović i Živojinović, poražen je na gostovanju u Dubrovniku. Jug je slavio sa 13:9, a Mitrović je bio dvostruki strelac u ovoj utakmici.